Financial Controller

Nové a budoucí trendy přetvářejí automobilový průmysl. Inspirována novými podnětnými výzvami spojenými s touto revolucí, předvídá Faurecia budoucnost mobility vývojem špičkových řešení pro chytrý život na palubě automobilu a udržitelnou mobilitu. Chcete-li se připojit a vytvářet hodnoty pro čistší a chytřejší mobilitu zítřka, Faurecia je to pravé místo.

Pro náš závod v Mladé Boleslavi zabývající se výrobou výfukových systémů hledáme vhodné kandidáty na uvedenou pozici.

Jaká je náplň práce finančního kontrolora?

• Spolupracuje na tvorbě střednědobého plánu, budgetu a forecastu celého závodu
• Podílí se na konsolidaci dat a zajišťuje transparentní a spolehlivý reporting
• Spolupracuje na měsíčních a ročních uzávěrkách, připravuje dokumentaci a interní doklady k dohadným položkám a rezervám

• Prioritně má na starost oblast prodejů a materiálových nákladů závodu:
- kontrola prodejních cen, sledování odchylek, selfbillingu,
- kontrola nákupních cen, příprava kalkulací nákladů,
- analýza materiálových marží,
- spolupráce na analýzách odchylek včetně návrhů vhodných nápravných opatření.

• Rozvíjí, provádí a kontroluje interní procesy
• Připravuje ad-hoc analýzy / prezentace dle aktuálních požadavků managementu závodu
• Pozice zahrnuje denní komunikaci v AJ s finančním shared services centrem, centrálním prodejem, nákupem a divizním controllingem.

Co by měl umět / znát?

• SŠ / VŠ vzdělání ekonomického směru
• Min. 2 rok zkušeností v podnikových financích / controlling (výrobní společnost výhodou)
• Znalost podvojného a manažerského účetnictví
• AJ na komunikativní úrovni
• Pokročilá znalost MS Excel a uživatelská znalost zbytku MS Office
• Znalost procesů podnikového ERP systému (SAP výhodou)
• Základní orientace v daňových předpisech

DÁLE:
• Analytické schopnosti, samostatnost a zodpovědnost
• Proaktivní přístup k práci, ochota učit se novým věcem a dále se vzdělávat

Co nabízíme:

• Zaměstnání v nadnárodní společnosti
• Práci v stále se rozrůstajícím kolektivu
• Zajímavou a různorodou náplň práce
• 5 týdnů dovolené
• Bonusový program pro zaměstnance
• Stravování v závodě
• Osobnostní a kariérní rozvoj

Kontakt

Faurecia Group
Tomas Prokop
Telefon: +420 601 059 385