Born to be Faurecian

Faurecia v ČR

Společnost Faurecia, to je vášeň pro automobily. Jsme odborníky na design a výrobu třech hlavních automobilových modulů:

Autosedačky
Interiéry
Výfukové systémy
6. Největší světový dodavatel pro automobilový průmysl
36 zemí světa
30 výzkumných a vývojových center
330 výrobních závodů
7 závodů v ČR
4500 zaměstnanců v ČR

Závody v ČR

Interiéry Autosedačky Výfukové systémy Development Centre IT Centre
Bakov
nad Jizerou
Mladá Boleslav
- Bezděčín
Mladá
Boleslav
- Plazy
Nýřany u Plzně
Pardubice
Písek
FAURECIA EXHAUST SYSTEMS s.r.o. (Bakov nad Jizerou)
FAURECIA EXHAUST SYSTEMS s.r.o. (Bakov nad Jizerou)

Horka 34, Bakov nad Jizerou, 294 01
Tel.: 326 799 111

Bakovský závod se začal budovat v červnu 1999 a v lednu 2000 se otvírala první část výroby. Celý závod tak, jak jej můžete poznat v současnosti, vyrostl postupně ve třech etapách.

V letech 2009 – 2013 byla součástí areálu i prototypová hala, která se poté kvůli kapacitním důvodům přesunula do nového závodu v Bezděčíně.

Počet zaměstnanců se pohybuje kolem 550 vč. agenturních operátorů.

Hlavními zákazníky jsou především koncern Volkswagen, Opel, PSA, Volvo, Audi a celá řada dalších výrobců osobních automobilů.

Závod je velice stabilní, co se týká zaměstnanců, seniorita jak ve výrobě, tak v podpůrných funkcích se pohybuje kolem 8,5 roku.

Bakovský závod je hodnocen jako jeden z nejlepších ve střední Evropě a proto do něj neustále proudí nové projekty, až tak, že i nyní opět chybí prostor pro další možné projekty. I proto se stává, že v Bakově se připraví nový projekt, rozjedou a nastaví se linky a ty se potom transferují do dalších závodů, kde už tak mají linku připravenou na nový projekt a sériovou výrobu.

V současné době se výroba zaměřuje hlavně na „cold end“, což je část výfuku za katalyzátorem až po koncovku.

Specifikem bakovského závodu je výroba výfukových klapek , které jsou součásti výfuku. Zvyšuje výkon motoru a také vytváří zvukový efekt především u silných sportovních vozů (Ferrari, Lamborgini, Porsche apod.), ale v poslední době se začíná používat i u dalších automobilů.

V bakovském závodě se setkáte s nejmodernějšími technologiemi zpracování kovů – tvarování a lisování plechů a trubek za studena, celá řada svařovacích technologií, jak ručního, tak robotizovaného svařování. V březnu 2017 byl instalován první „cobot“ čímž se tak Bakov dostává blíže k digitalizace a automatizaci.

FAURECIA INTERIOR SYSTEMS BOHEMIA S.R.O. (MLADÁ BOLESLAV/PLAZY)
FAURECIA INTERIOR SYSTEMS BOHEMIA s.r.o. (Mladá Boleslav)

Plazy 100, 293 01 Mladá Boleslav
Tel.: 326 370 265

Faurecia Interior Systems v Mladé Boleslavi jsou mateřským závodem, od svého vzniku v roce 1996 se tento závod zaměřuje na výrobu přístrojových desek a obložení dveří do automobilů. V současné době vyrábí díly pro automobilky Daimler, Mercedes, Audi, Škoda, Ford, Opel, Citroen, Alfa Romeo, ad. Používají se zde technologie jako například vstřikování, pěnování, svařování, zeslabování (laser, studený/horký nůž), ořez, slush, lakování, flokování, kašírování. Lokace zákazníků je rozmanitá: Valmet, St. Petersbourg, Saarlouis, Rastatt, Ingolstadt, Etupes, Cassino, Györ, Kecskemét, Beijing, atd. Závod se také může pochlubit vývojem technologií Light Guide System, Big Data, Digital Enterprise, Industry 4.0. V současné době je zde zaměstnáno cca 1000 lidí.

FAURECIA EMISSIONS CONTROL TECHNOLOGIES s.r.o. (Mladá Boleslav/Bezděčín)

Bezděčín 125, Mladá Boleslav
Tel.: 326 215 000

Faurecia Mladá Boleslav Bezděčín se stala začátkem roku 2010 nejmladším členem skupiny Faurecia v České republice, přestože ve svém závodě vyrábí výfukové sestavy již od roku 2001 (dříve totiž pod názvem Emmcon Technologies, původně ArvinMeritor). V závodě se vyrábějí zadní díly výfukových sestav např. pro zákazníky: Škoda, Toyota, FIAT, VW, Renault, Dacia, Ford. V roce 2013 se závod přestěhoval do nových prostor. Aktuálně pracuje v závodě cca 400 zaměstnanců. Součástí Faurecia Bezděčín je také IT Shared Service Center.

FAURECIA AUTOMOTIVE CZECH REPUBLIC s.r.o. (Písek)
FAURECIA AUTOMOTIVE CZECH REPUBLIC s.r.o. (Písek)

Průmyslová 466, 397 01 Písek
Tel.: 389 820 111

Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o. je součástí obchodní skupiny Clean Mobility a zaměřuje se na výrobu výfukových systémů (katalyzátory, svodová potrubí) pro zákazníky jako jsou Volvo, PSA Group, Škoda AutoVW Group, GM Europe, Jaguar a mnoho dalších. Výroba byla zahájena v prosinci 2006 a v současné době závod zaměstnává vice než 800 zaměstnanců. Pro naši výrobu používáme zejména technogie svařování, ohýbání trubek a rolování plechů.

FAURECIA COMPONENTS PÍSEK s.r.o. (Písek)
FAURECIA COMPONENTS PÍSEK s.r.o. (Písek)

Průmyslová 466, 397 01 Písek
Tel.: 389 820 342

Faurecia Components Písek od roku 2007 vyrábí kovové konstrukce autosedadel pro významné společnosti jako je BMW, Porsche, Porsche Panamera, VW Group, PSA Group a GM Europe. V závodě probíhá také montáž těchto konstrukcí na moderních výrobních linkách a lakování ocelových rámů autosedaček. Základní používanou technologií je svařování a to jak klasickou metodou, tak i svařování nejmodernějším způsobem a to laserovou metodou. V současné době závod zaměstnává více než 540 zaměstnanců v oblasti výroby a administrativy a denně komunikuje se zákazníky i dodavateli z celého světa.

Snažíme se být moderním a konkurenceschopným závodem, který kloubí nové technologie průmyslu s tradičním přístupem Lean Automotive, který sledujeme i nastavenou PolitikouCíli.

FAURECIA INTERIORS (Pardubice)

Průmyslová 537, 530 03 Pardubice
Tel.: 466 049 511

Faurecia Interiors Pardubice – jsme jedním ze dvou Faurecia závodů v České republice, který spadá do divize „interiéry“ a zaměřujeme se na výrobu textilních a plastových dílů pro automobilový průmysl. V rámci rodiny Faurecia je náš závod unikátní díky své kombinaci 2 technologií – vstřikování plastů a termoformátování textilií.

Historie našeho závodu je bohatá, sahá až do poloviny 90. let minulého století. Během této doby docházelo k postupné transformaci, změně majitelů a částečně i ke změně vyráběných produktů, po celou dobu však byla hlavním předmětem podnikání výroba dílů pro automobilový průmysl.

Dne 1. 3. 2012 jsme se připojili ke skupině Faurecia Group a stali jsme se tak členem mezinárodní, dynamické, rychle se rozvíjející společnosti.

Našimi předními zákazníky jsou TPCA, GM a Škoda.

V loňském roce jsem úspěšně získali 2 nové projekty, na jejichž přípravě již nyní intenzivně pracujeme. Jde o projekt pro prémiového zákazníka BMW, jehož spuštění očekáváme v druhém pololetí roku 2018 a projekt OPEL MOKKA, jehož spuštění očekáváme v prvním pololetí roku 2019.

Nejdůležitějšími zdroji, které u nás máme, jsou naši zaměstnanci. Ať už se jedná o zaměstnance ve výrobě, bez kterých by kvalitní výrobek ani vzniknout nemohl, nebo o zaměstnance, kteří administrativně podporují chod našeho závodu, jsou pro nás číslem 1! V současné době zaměstnáváme cca 400 pracovíků. Toto číslo však díky novým projektům začne již v průběhu příštího roku narůstat. Růst společnosti umožňuje profesní a kariérní růst také svým zaměstnancům. Rosteme a naši lidé s námi ☺.

V létě 2016 prošel náš závod kompletní rekonstrukcí – od výrobních hal přes společné prostory a jednotlivé kanceláře až po novou fasádu. Jsme moderní a jdeme s trendy na trhu. Chceme, aby naší pověsti odpovídal nejen první dojem při návštěvě u nás, ale hlavně aby u nás byli spokojeni naši zaměstnanci, cítili se zde příjemně.

Úplnou novinkou je zavedení Baby Friendly místnosti pro naše zaměstnance pro případy, kdy je jejich přítomnost v práci krátkodobě nezbytně nutná a neměli k dispozici hlídání ☺.

FAURECIA PLZEŇ (Nýřany u Plzně)
FAURECIA PLZEŇ (Nýřany u Plzně)

Logistická 153, 330 23 Nýřany-Úherce
Tel.: 601 256 175

Vyrobili jsme milióntou autosedačku, buďte u dalšího miliónu s námi!

Náš závod v Nýřanech u Plzně je nejmladší ze 7 poboček Faurecia v České republice.

Otevřeli jsme jej 1. května 2013. Kompletujeme autosedačky do automobilů BMW a každých 48 sekund vyrobíme jednu sedačku. Jsme JITový závod.

10. březen 2017 je naším milníkem, tento den přišla na svět sedačka s číslem 1 000 000!

Nyní máme kolem tisíce zaměstnanců a dále se rozrůstáme.

FAURECIA INTERIOR SYSTEMS DEVELOPMENT CENTRE (MLADÁ BOLESLAV/PLAZY)
FAURECIA INTERIOR SYSTEMS DEVELOPMENT CENTRE (Mladá Boleslav)

Plazy 100, 293 01 Mladá Boleslav
Tel.: 326 370 265

Od roku 2016 je v Mladé Boleslavi alokováno korporátní vývojové centrum zaměřené na přípravu nových projektů v oblasti interiérových dílů – především přístrojových desek a dveřních panelů. Nachází se zde nejen tým engineeringu, ale i další oddělení jako projektový nákup či kvalita. Podílíme se na vývoji a přípravě projektů pro celý severoevropský region. Náš tým čítá již přes 50 lidí a v plánu je další růst.

FAURECIA IT CENTRE (Mladá Boleslav/Bezděčín)
FAURECIA IT CENTRE (Mladá Boleslav/Bezděčín)

Bezděčín 125, Mladá Boleslav
Tel.: 326 215 000

Poskytuje celosvětově IT služby pro všechny závody a uživatele globálně v rámci celé společnosti Faurecia. Odsud je zajišťován chod klíčových výrobních, systémových a dalších podpůrných aplikací. Toto IT Centre spolupracuje s dalšími centry napříč celým světem, jako například USA, Mexiko, Portugalsko, Francie, Čína, atd.

Faurecia vyhrála v průzkumu Universum ocenění Skokan roku 2017 – postoupila meziročně ze 102. na 58. místo v kategorii nejatraktivnější zaměstnavatel pro studenty technických oborů v ČR.
Společnost Faurecia vybaví každou sekundu jedno nové vozidlo po celém světě!
Společnost Faurecia dokáže snížit hmotnost běžného vozidla o 100 kg, čímž také sníží emise CO2 o 10 g na 1 km